Eylül Toparlandı Gitti!

"Eylül toparlandı gitti işte.
Ekim falan da gider bu gidişle...
Tarihe gömülen koca koca atlar;
Tarihe gömülür, o kadar."

Eylül bitti. Bir ay boyunca Japonkedi'nin başlattığı challenge'a katılıp her gün bloga yazı yazdım! Bir heves başladım, bitirir miyim emin değildim; ama bitti. Ve ben bu Eylül boyunca her gün bir yazı yazdım! :)

Bu ayın ilk yazısına geri dönüp bakınca anımsadım; saat 12 olmadan yazayım da bu mevzuya ilk günden başlayayım istemiştim. İyi ki istemişim! Bazen evde kahvemi içerken, bazen yolda telefondan, bazen bir arkadaşımın evinde, hatta bir kez de bir doğum günü kutlamasında yazdım. Her gün ne yazsam diye düşündüm. Her gün, bugün nasibimde ne var diye bakındım. Durdum, düşündüm, yazdım.

Öyle iyi geldi ki!
Bu yazıyı, dün detaylı bahsettiğim Ortanca Evleri'nde, minnak kulübemizin balkonunda oturmuş yazıyorum.


Ve Eylül'ü düşünüyorum, geçtiğimiz günleri ve şu an'ı ve önümde duran zamanı. Önüm arkam sağım solum, her yan yeşil. Yemyeşil. Kuş sesleri fonda. İçim umut dolu.


Bu yazıyı şu minik balkonda yazdım! :)


Eylül, bitti. Şimdi Ekim, güzelliklere gebe.

Drama eğitiminin ikinci aşaması başlayacak ay ortasında. İnanılmaz heyecanlanıyorum. Ne kadar sürecek bilmiyorum ama, beş aşamayı da bitirmek niyetindeyim.

Önümüzde şahane bir sezon var. Tiyatro festivali ve filmekimi için biletleri aldım bile! Okudukça aklıma düşen oyunlar, kitaplar, filmler arttıkça kalp atışlarım da yükseliyor! :)

Epeydir aklımda olan ve uzun soluklu bir eğitim programı için görüşmeleri-araştırmaları tamamladım sayılır. 2019'da yeni bir keşif sürecine adım atacağım, bir aksilik olmazsa.


Yani Eylül çok keyifli, çok heyecanlı, çok güzel geçti!

Şimdi, şahane bir an'ın içinde oturmuş, kendimle konuşuyorum.Kendime teşekkür ediyorum.

Ve gelecek güzel günlere hazır olduğumu hissediyorum. Sabah yürüyüşlerine, dost meclislerine, eğitimlere, keşiflere, kendimi dinlemeye, üretmeye, paylaşmaya, anlatmaya, anlamaya, kendi içimden beslenmeye, dışımdakilere özen göstermeye, yeniliklere, yenilgilere, iyileşmeye, iyileştirmeye... Her şeye hazırım!

Ekim, Kasım, Aralık, yeni yıl... Her gün ve her an'ı için ömrümün, hazırım! :)
"Eylül toparlandı gitti işte.
Ekim falan da gider bu gidişle...
Tarihe gömülen koca koca atlar;
Tarihe gömülür, o kadar."
Turgut Uyar

Yorumlar

 1. İyi güzel hoş da ben istediğim tarihteki eski yazılara nasıl gideceğim? Eylül'ü okumak istiyorum gidiş yok. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sol üstte menü işareti gibi bir kutu var ya, onu tıklayınca eski-meyen yazılar başlığından ulaşabilirsiniz. Linkini de bırakayım ben: https://sinmarin.blogspot.com/2018/09/ ve evet, ortanca evleri'ne muhakkak gidin, şahane bir yer:)

   Sil
 2. Çok sevdim ben bu mimi :) Kendim katılamadım ama katılanları zevkle okudum tabi sizin yazılarınızı da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim; takip etmeniz ve yorumlarınız benim için çok kıymetli:)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. yoğunluktan blogu ihmal ettim! yakındır, döneceğim:) yorumunuz, yokluğumu fark etmeniz beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim:)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ayna...

VAZGEÇMEK ya da VAZGEÇMEMEK...

Anne Eli Değmiş Gibi...